Vysávače pre alergikov » Profivac
+421 908 246 780
Napíšte nám

Vysávače pre alergikov

Lepšia kvalita života pre alergikov

Bývanie v prostredí bez škodlivých látok je základom nášho zdravia. Práve pre ľudí s alergiami je čisté prostredie s nízkou mierou alergénov dôležitým kritériom pohodlia. Pritom hrá nemalú úlohu vysávanie. Ak hľadáte najlepší vysávač pre alergikov, centrálny vysávač je tou správnou voľbou. Vďaka nemu môžete výrazne zlepšiť kvalitu okolitého vzduchu.

SetWidth2360-zentralstaubsauger-bei-allergie.jpg

Môj zdravý domov

Čistý vzduch vďaka centrálnemu vysávaču

Bežné modely vysávačov síce z podlahy odstránia nečistoty, ale majú dva zásadné nedostatky. Prvým je výfuk vysávača, ktorý rozfúka usadnutý prach po miestnosti skôr ako sa k nemu dostane hubica vysávača. Druhým je to, že nasatý vzduch a časť v ňom obsiahnutých látok vyvolávajúce alergie vrátia späť do okolitého prostredia. Určite všetci poznáme zápach, ktorý sa pri vysávaní niekedy šíri z výfuku vysávača. Cez póry vreciek a filtrov vysávača môžu prenikať tie najmenšie vznášajúce sa čiastočky baktérií, výkaly roztočov a spóry plesní. To všetko zaťažuje naše dýchacie cesty. Preto sa niekedy používajú vône do vysávača, ktoré problém len prekryjú, ale neriešia.

Počet alergikov neustále rastie a rozširujú sa aj typy alergií. Škála alergií je už dnes pomerne široká, od alergie na plesne, roztoče, prach, lieky cez potravinové alergie až po alergie na zvieratá, slnko a pod. Ľudia s alergiami reagujú na alergény veľmi citlivo. Alergie môžu výrazne ovplyvniť život postihnutej osoby. Obranný systém organizmu bije na poplach a vyvoláva telesné reakcie, ktoré siahajú od nepríjemného svrbenia v nose, neustálej nádchy a silného nutkania na kýchanie cez spuchnuté, slziace oči až po bolesti v krku a podráždenia pokožky.

Ak tieto príznaky dôverne poznáte, mali by ste si zaobstarať vysávač pre alergikov. Na trhu síce existuje mnoho antihistaminík a prípravkov zmierňujúcich alergiu, dlhodobo je pre zdravie výhodnejšie alergénom predchádzať alebo ich znižovať. Centrálny vysávač v domácnostiach alergikov znižuje koncentráciu alergénov na veľmi nízku úroveň, čím prispieva k zdravšiemu ovzdušiu.

TIPY PRE ALERGIKOV

Keď vám kúpa kvalitného vysávača pre alergikov pri zmiernení alergie nestačí, vyskúšajte tieto overené tipy:

 • podľa možností vysávajte každý deň,
 • zbavte svoju domácnosť alergénov - starých matracov, vankúšov a pod.,
 • ak máte alergiu na prach, pravidelne vetrajte,
 • po príchode domov sa prezlečte.

Centrálne vysávače vytvárajú zdravé obývacie prostredie.

Kto chce žiť a bývať zdravo, ten sa výberom centrálneho vysávača ProfiVac rozhodol dobre. Vzduch obsahujúci alergény sa odvádza priamo do vonkajšieho priestoru. Tento systém nikdy nevíri a nezaťažuje vzduch v miestnosti. Všetky priestory sú prepojené sieťou potrubných vedení, ktorá sa ukrýva v podlahe a stenách a ktorá spočíva na jednej centrálnej zbernej nádobe nachádzajúcej sa mimo obytného priestoru, napr. v pivnici alebo v podkroví. Akékoľvek iné vysávače pre alergikov nepracujú na tomto premyslenom systéme, a preto aj ich účinok môže byť sporný.

Výrazná redukcia jemného prachu v obytnom priestore

Zabudovaním centrálneho vysávača sa v obytnom priestore výrazne znižuje zaťaženie jemným prachom. Menej jemného prachu v byte predstavuje pre mnohých alergikov nielen lepší pocit zo života, ale aj menej prachu, ktorý sa môže usádzať na nábytku. Tým odpadá aj jeho časté utieranie.

VÝHODY CENTRÁLNEHO VYSÁVANIA

Ak rozmýšľate, aký vysávač pre alergikov kúpiť, centrálne vysávanie by malo byť prvou voľbou. Presvedčia vás o tom aj tieto jeho hlavné výhody:

 • vysávač vhodný pre alergikov
 • zdravé bývanie bez alergénov
 • bezudržbový systém
 • mimoriadne tiché vysávanie
 • nasatý vzduch nevracia do interiéru
 • odstráni aj mikroskopické prachové čiastočky
 • šetrí energetické náklady a životné prostredie
 • neobmedzená záruka 10 rokov

Plánovanie centrálneho vysávača je najlacnejšie v prípade novostavby. Vtedy sa môžu už od začiatku zohľadniť a do plánovania zahrnúť aj individuálne požiadavky zákazníkov. Každej domácnosti sa však oplatí aj dodatočné vybavenie centrálnym vysávačom – zdravý obytný priestor je totiž na nezaplatenie!