Vysávače pre alergikov

Lepšia kvalita života pre alergikov

Bývanie v prostredí bez škodlivých látok je základom nášho zdravia. Práve pre ľudí s alergiami je čisté prostredie bývania s nízkou mierou alergénov dôležitým kritériom pohodlia. Pritom hrá nemalú úlohu vysávanie. Centrálny vysávač je pre alergikov vhodnou voľbou a vďaka nemu môžete výrazne zlepšiť kvalitu okolitého vzduchu.

SetWidth2360-zentralstaubsauger-bei-allergie.jpg

Môj zdravý domov

Čistý vzduch vďaka centrálnemu vysávaču

Bežné modely vysávačov síce odstránia nečistoty, nasatý vzduch a v ňom obsiahnuté látky vyvolávajúce alergie však opäť vrátia do okolitého prostredia. Cez póry vrecka vysávača môžu prenikať najmenšie vznášajúce sa čiastočky, baktérie, výkaly roztočov a spóry plesní. To všetko zaťažuje naše dýchacie cesty.

Ľudia s alergiami, napr. astmatici, na to reagujú veľmi citlivo. Obranný systém organizmu bije na poplach a vyvoláva telesné reakcie, ktoré siahajú od nepríjemného svrbenia v nose, neustálej nádchy a silného nutkania na kýchanie cez spuchnuté, slziace oči až po bolesti v krku a podráždenia pokožky. Centrálny vysávač v domácnostiach alergikov znižuje koncentráciu alergénov na veľmi nízku úroveň, čím prispieva k zdravšiemu ovzdušiu.

Centrálne vysávače vytvárajú zdravé obývacie prostredie.

Kto chce žiť a bývať zdravo, ten sa výberom centrálneho vysávača ProfiVac rozhodol dobre. Vzduch obsahujúci alergény sa odvádza priamo do vonkajšieho priestoru. Tento systém nezaťažuje vzduch v miestnosti. Všetky priestory sú prepojené sieťou potrubných vedení, ktorá sa ukrýva za stenami a ktorá spočíva na jednej centrálnej zbernej nádobe nachádzajúcej sa mimo obytného priestoru, napr. v pivnici alebo v podkroví.

Výrazná redukcia jemného prachu v obytnom priestore

Zabudovaním centrálneho vysávača sa v obytnom priestore výrazne znižuje zaťaženie jemným prachom. Menej jemného prachu v byte predstavuje pre mnohých alergikov nielen lepší pocit zo života, ale aj menej prachu, ktorý sa môže usádzať na nábytku. Tým odpadá aj jeho príliš časté utieranie.

Plánovanie centrálneho vysávača je najlacnejšie v prípade novostavby. Pritom sa tu môžu už od začiatku zohľadniť a do plánovania zahrnúť aj individuálne požiadavky zákazníkov. Každej domácnosti sa však oplatí aj dodatočné vybavenie centrálnym vysávačom – zdravý obytný priestor je totiž na nezaplatenie!