História » Profivac
+421 908 246 780
Napíšte nám

História

SetWidth2360-zentralstaubsauger-gebaeude-geschichte.jpg

Spoločnosť „Späni Zentrale Haustechnik AG“ je lídrom vo vývoji a výrobe zariadení centrálneho vysávania vo Švajčiarsku. Naše produkty sa výborne hodia nielen na súkromné účely, ale aj na použitie v priemysle alebo obchode.

1993
Edgar Späni nainštaloval vo svojom dome v Illgau systém centrálneho vysávania, vďaka čomu tieto systémy bližšie spoznal.

1994
Fascinovaný použitím týchto zariadení založil Edgar Späni spoločnosť „Bautechnik Späni“.

1999
Spoločnosť Edgara Späniho zamestnala okrem zakladateľa firmy aj svojho prvého zamestnanca na 100% úväzok. Do spoločnosti vstúpil Gerry Gwerder z Muotathalu. V tých časoch pracoval ako jediný zamestnanec na plný úväzokv vo výrobe centrálnych vysávačov a plne sa venoval montáži.

2000
Tento rok bol mimoriadny a priekopnícky. Testovali sa prvé prototypy vlastného systému centrálneho vysávania.

2001/2002
Do spoločnosti Späni pribudli ďalší traja zamestnanci na trvalý úväzok. V nasledujúcom roku boli opäť zamestnaní dvaja ďalší zamestnanci na 100 % úväzok. Firma začala rásť a teraz sa už mohla plne venovať svojmu cieľu: výrobe centrálnych vysávačov vo Švajčiarsku.

2003
Konečne nastal ten čas. Na švajčiarsky trh boli uvedené prvé systémy centrálneho vysávania pod značkou „ProfiVac®“. Až do tohto okamihu boli všetky centrálne vysávače prístroje vždy iba dovážané.

2007
Na trh prišli svetové novinky AirControl a IntelligentSystem.

2009
Dopyt po centrálnych vysávačoch neustále narastal, až začal mať Edgar Späni a jeho zamestnanci vo firme málo miesta. Preto kúpil v meste Steinen zbrojnicu s rozlohou 6 000 m2.

2009/2010
Spoločnosť Späni Zentrale Haustechnik oslávila dňom otvorených dverí svoje 15-ročné jubileum, ako aj otvorenie prevádzky v meste Steinen. Dnes pracuje v spoločnosti Späni Zentrale Haustechnik AG 25 odborníkov.

2013
Na podčiarknutie trvalej udržateľnosti našich centrálnych vysávačov sme vsadili na obnoviteľné zdroje energie! Strechu našej spoločnosti zdobí 680 m2 solárnych panelov, vďaka čomu vyrábame AKO JEDINÝ VÝROBCA CENTRÁLNYCH VYSÁVAČOV NA SVETE naše výrobky z ekologickej solárnej elektriny!

2014
Späni Zentrale Haustechnik AG  začal AKO PRVÝ VÝROBCA CENTRÁLNYCH VYSÁVAČOV NA SVETE používať patentovanú bezdrôtovú technológiu ako štandard na ovládanie centrálneho vysávača. Pre tento účel bola skonštruovaná a patentovaná ProfiVac bezdrôtová rukoväť.

2014
Založenie ProfiVac Slovakia, s.r.o. ako výhradného dovozcu centrálnych vysávačov zn. ProfiVac pre Slovenskú republiku. Všetky centrálne jednotky nainštalované na Slovensku majú bezdrôtové ovládanie.

2015
Oficiálne uvedenie zn. ProfiVac na Slovensko počas výstavy CONECO 2015. Na základe dohody s vedením spoločnosti Späni Zentrale Haustechnik AG sú od 6/2015 pre slovenský trh vyrábané všetky centrálne jednotky výhradne s elektronickou reguláciou výkonu.

2018
Čo sa zdalo pred 4 rokmi našim zákazníkom neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Stovky nainštalovaných centrálnych vysávačov ProfiVac na Slovensku pracujú bez jedinej reklamácie. Každý deň sa potvrdzuje výnimočná kvalita výrobkov a zodpovedný prístup firmy Späni Zentrale Haustechnik. Švajčiarska precíznosť od špičkovej patentovanej bezdrôtovej technológie, až po bezkáblovú ultraľahkú hadicu.

2019
Firma Späni Zentralehaustechnik AG oslavuje už 25 rokov od svojho založenia. Pri tejto príležitosti pripravila špeciálnu limitovanú edíciu najvýkonnejšieho 2-motorového centrálneho vysávača ProfiVac 430IS Limited Edition v zlatom designe, ktorá bude dostupná aj pre slovenských zákazníkov. ProfiVac Slovakia, s.r.o. pôsobí na Slovensku už 5 rokov bez jedinej reklamovanej centrálnej jednotky, s medziročným nárastom predaja o viac ako 60% (2017-2018).