Montáž centrálneho vysávača » Profivac
+421 908 246 780
Napíšte nám

Montáž centrálneho vysávača

Ako funguje centrálny vysávač?

Centrálny vysávač ProfiVac pre vás predstavuje excelentne spracovaný kvalitný produkt, ktorý vám bude dlhú dobu a bez veľkej námahy na údržbu prinášať radosť a uľahčovať prácu. Od filtračného systému bez dodatočných nákladov cez vysokokvalitné motory s bypass technológiou vás bude vysávací systém značky ProfiVac sprevádzať minimálne nasledujúcich 30 rokov. 

SetWidth2360-Zentralstaubsauger-Aufbau-und-Funktion.jpg

Ako centrálny vysávač funguje?

Srdcom celého vysávacieho zariadenia je motor. Stará sa o to, aby sa vzduch vo vnútri centrálneho vysávača dostal do rotácie a tým vznikol silný podtlak. S rýchlosťou viac ako 100 km/hod. je nasatý vzdych vystrelený do valcového cyklónového filtračného priestoru. V dôsledku rýchleho otáčavého pohybu sú vo vzduchu obsiahnuté častice zatlačené k vnútorným stenám, odkiaľ sa v krúživých pohyboch odvádzajú do nádrže na nečistoty. Vďaka cyklónovému princípu možno efektívne odlučovať dokonca aj materiál, ktorý sa inak vysáva len veľmi ťažko. Povysávané nečistoty sa zbierajú v nádrži na nečistoty s už pokojným vzduchom. Táto nádrž zahŕňa taký veľký objem nasatého prachu, že sa musí vyprázdňovať iba 1-2x ročne.

 
 
ProviVac Auschnitt front 150224 bearbeitet

1 Antivibračné prípojné hrdlo

Aby sa na stenu alebo potrubné vedenie neprenášali žiadne zvuky ani vibrácie, disponuje každý vysávač ProfiVac anitvibračným prípojným hrdlom.

 

2 Filtračný systém bez dodatočných nákladov

Umývateľný polyesterový filter (materiál: netkaný polyester). V prípade potreby možete raz za 2 až 3 roky filter jednoducho vyčistiť pod tečúcou vodou. Nemusíte nikdy dokupovať nový filter. Naše filtre kategórie C BIA, (menší) 0,2 µm, ZH1/407 sú vhodné aj pre najčistejšie priestory. Odvod vzduchu do vonkajších priestorov sa nemusí použiť v prípade, ak sa prístroj zavesí v garáži alebo technickej miestnosti (žiadna strata tepla).

 

3 Bezprašné vyprázdnenia nečistôt vďaka vzduchotesnému prachovému vrecku

Už nikdy viac nebudete musieť dýchať 100-násobné množstvá rozptýlených prachových častíc v prípade, že budete musieť vyprázdniť zásobník na nečistoty, pretože aj počas likvidácie nečistôt je teraz koniec so vždy prítomným oblakom prachu. Zásobník na nečistoty môže byť vybavený bežným 35-litrovým vrecom na odpad, vďaka čomu nevzniká vo vzduchu pri likvidácii nečistôt žiadny mikroskopický prach. Bez dodatočných nákladov.

 

4 Samovypínacie uhlíkové kefy

Uhlíkové kefy sa po opotrebovaní automaticky vypnú. Po výmene uhlíkových kief budú motory opäť bežať dlhé roky.

 

5 Motor s bypass technológiou

Číslo jedna s najlepším sacím výkonom! Vysávač ProfiVac 430 má vždy dva motory s bypass technológiou tak, ako ich používajú aj profesionáli. Vďaka svetovému majstrovskému saciemu výkonu (podtlak: 45 kpa/4500 mm vodného stĺpca) sa váš čas na vysávanie zníži o polovicu – sací výkon je o viac ako 50 % vyšší ako v prípade väčšiny jednomotorových centrálnych prístrojov.

Pomalý nábeh motorov
Pomalý nábeh motorov spôsobuje, že motory naraz nedostanú plnú elektrickú silu. Motorom sa elektrina dodáva iba pomaly. Dôsledkom je znížené opotrebovanie pri nábehu. Motory majú vďaka tomu oveľa dlhšiu životnosť.

Dobeh motorov
Po vypnutí motory dobiehajú ešte cca 4 sekundy. Vďaka tomu sa kompletne odstránia nečistoty v potrubnom systéme. Prakticky v celom systéme nezostávajú žiadne nečistoty.

Bypass technológia motorov
Naše sacie turbíny sú dodatočne chránené tzv. by-pass zapojením, vďaka ktorému sa teplý vzduch s obsahom čiastočiek jemného prachu odvádza popri motoroch. V prípade lacnejších, tzv. prietokových motorov (ang. Through-Flow), sa znečistený vzduch vháňa cez motor, čo potom extrémne negatívne vplýva na dĺžku životnosti a záruku. Z tohto dôvodu používame výlučne motory By-pass, vďaka čomu môžeme viacnásobne zvýšiť životnosť našich motorov a zariadení.

 

6 Samostatné chladenie motora

Chladenie elektromotorov sa uskutočňuje štrbinou v príklope, kde sa z okolia nasáva čistý vzduch na rovnomerné chladenie priestoru motora. Keďže je priestor sacích turbín od priestoru motora úplne oddelený, sú motory plne chránené pred zohriatym, nasávaným vzduchom so zvyškovým prachom. Prehriatie je vylúčené. To zvyšuje životnosť motorov o dlhé roky.

 

7 Cyklónový odlučovač

Nasatý vzduch s jemných prachom, nečistotami a kamienkami je vystrelený rýchlosťou viac ako 100 km/hod. do cyklónového filtračného priestoru. Cyklónovým odlučovaním v okrúhlom centrálnom vysávači ProfiVac sa všetky nečistoty, rotujúc na vonkajšej stene, zatlačia nadol a potom zostanú ležať v nádobe na nečistoty.

 

8 Telo vysávača, aj nádoba na nečistoty z pochrómovanej ocele

Centrálny vysávač ProfiVac sa kompletne vyrába z ocele, je pochrómovaný a striekaný práškovou farbou. Všetky konštrukčné diely sú uzemnené, aby nedochádzalo k žiadnemu statickému náboju, ako je to v prípade plastových centrálnych vysávačov.

 

9 Prípojka riadiaceho vedenia

Tu možno namontovať slaboprúdový kábel na zapínanie/vypínanie centrálnej jednotky, v prípade WIRELESS (bezdrôtového vedenia) netreba tieto práce vykonať vôbec.

 

10 Tlačidlo RESET

Po vykonanej údržbe možno pomocou resetovacieho tlačidla zhasnúť indikátor na rukoväti. Zariadenie možno prostredníctvom resetového tlačidla zapnúť manuálne.

 

11 Upínací uzáver

Určený na jednoduché otvorenie a zatvorenie nádoby na nečistoty.

 

12 Systém ochrany proti nárazu

Filter je vybavený systémom ochrany proti nárazu, preto je vylúčené jeho poškodenie príliš veľkými povysávanými nečistotami.

 

13 Super zvuková izolácia 54-58 dB

 Hlučnosť sa meria zo vzdialenosti 1 m (DIN EN ISO 3744).